Wednesday, March 28

Budvar v pravém světle, 3. díl: Nejlevnější audit široko daleko

Nejprve doporučuji si přečíst tento článek o společnosti HZ Consult od editora České Pozice. Dozvědět se víc se mi podařilo prostřednictvím další žádosti o svobodný přístup k informacím podané na Ministerstvo zemědělství. I když jsem znovu ocenil připravenost MZe dodržet zákon, tyto odpovědi vedou k jistým obavám.

0 komentářů

Thursday, March 22

Budvar v pravém světle, 2. díl: Špatný management?

Brzy poté, co nad Budvarem vypukla bouře a přehnaly se úvodní protibendlovsky laděné komentáře, se objevilo pár článků, které zaujaly jiný pohled. Obsahem si však byly pozoruhodně podobné. Na základě porovnání uveřejněných výsledků Budvaru s výsledky české pobočky SAB/Miller se oba snažili tvrdit, že Budvar je méně ziskový, než by měl být.

0 komentářů

Tuesday, March 20

Budvar v pravém světle, 1. díl: Nepřiměřené náklady na marketing?

V souvislosti s mými již dříve vyjádřenými obavami o zjevně politicky motivovaný útok na Budějovický Budvar, jsem Ministerstvu zemědělství poslal dvě žádosti o zpřístupnění informací. Budiž jim k dobru, že bylo s oběma nakládáno způsobem zcela odpovádajícím Zákonu o svobodném přístupu k informacím (č.).

0 komentářů

Monday, March 12

Železná Lady nebo kus šrotu?

Už jste viděli film "Železná Lady"? Někdo moc nepěkně chce, abyste se na něj šli podívat. Nevzpomínám si, kdy jsem tady naposledy viděl tak velkou propagaci jiného zahraničního filmu, pokud to jsou hollywoodské "trháky". Zaprvé je to bezesporu úžasný výkon Meryl Streep, za který si Oscara naprosto zaslouží.

1 komentář