Wednesday, October 27

Reflexe vystoupení Sira Martina Sorrella na Forum Media

O přednášce Sira Martina je v HN a M&M spousta zpráv, takže se tento příspěvek týká jen těch věcí, které mě obzvlášť zaujaly. Na rozdíl od mnoha lidí z místní reklamní branže jsem vždy Sira Martina vnímal pozitivně. Jsem rád, že tak směle a nahlas hovoří o zpravodajské žurnalistice.

1 komentář

Tuesday, October 19

“Přeshraniční spolupráce na zakázkách - co české agentury a čeští klienti, neuniká jim něco?” Forum Media, 25.10.2010

klientů, kteří sídlí v jiných zemích. Jak to dělají? Vadí, že nežijí mezi zákazníky na které cílí, nebo snad, že nemluví jejich jazykem? Abychom získali správný insight, jakým způsobem přeshraniční spolupráce probíhá, velmi ochotně přispějí dvě takové úspěšné agentury videem. To však není nutné pro Rogera Stighalla z agentury North Kingdom, která ze své centrály v Skelleftea spolupracuje s Vodafonem a Adidasem.

0 komentářů

Monday, October 11

Iniciativa Blob - hlasujte pro morální integritu!

Ať už si myslíte o vítězném návrhu Národní knihovny (známém jako 'chobotnice' nebo 'Blob') architekta Jana Kaplického cokoliv, skutečnost, že Magistrát hlavního města Prahy soutěž zrušil, byla ostuda a jakýsi symptom nezdravých poměrů, které na radnici panují. Vládnoucí politici ODS si mysleli, že mohou dělat, co se jim líbí. Tohle bylo jedno z mála řádně vedených výběrových řízení, které se uskutečnilo na základě mezinárodních standardů a jednoduše bylo zrušeno.

0 komentářů

Thursday, October 07

Možnosti výběru pro pražské voliče

Pokud mě stále sledujete, snad by vás mohlo zajímat, jak vidím možnosti výběru (nebudu se obtěžovat zahrnout do výčtu komunisty nebo malé nacionalistické strany, neboť předpokládám, že ani nikdo z vás se s nimi nebude zaobírat). ODS. Nestačí vyměnit vedení a říct: "Podívejte se, změnili jsme se!" Tunel Blanka, Opencard, Blob, cyklostezky, které vedou odnikud nikam, různé skandály v Dopravním podniku, bujení heren, kasina a špína v ulicích centra krásného města, četná obvinění z korupce v mnoha magistrátních odborech.

0 komentářů

Wednesday, October 06

Od nynějška až do 16. října bude mít tento blog nestydatě politickou povahu.

Jsou nadcházející volby vhodným tématem pro můj blog? Mám jeden velmi dobrý důvod: před 21 lety by v této zemi podobná diskuze nebyla vůbec možná. Jen právě díky tomu, co se stalo v listopadu 1989, jsem já v Praze a vy můžete dělat zajímavou kariéru, nehledě na všechno další, co je výsledkem sametové revoluce. A platí i pro cizince jako jsem já, kteří mají v ČR trvalý pobyt.

0 komentářů