Thursday, February 25

Volit pravici nebo levici? A co volit na základě poctivosti?

Volby budou brzy před námi a čeští politici budou žádat voliče, aby uvažovali stejně jako voliči v demokratických státech západní Evropy. Budou tvrdit, že klíčovou záležitostí bude jak naložit s ekonomickou krizí.Česká podoba této diskuze bude přímo šaráda.

0 komentářů

Thursday, February 18

Celý svět sleduje agenturní stávku v Belgii!

Ať je "stávková akce" belgických agentur chvályhodná či ne, (více na toto téma je v zde v angličtině a zde v češtině), pozitivní efekt se dozajista dostavil v podobě velké pozornosti globální marketingové komunity věnované problematice agenturních tendrů. Tady si můžete přečíst zajímavý názor z USA. Závěr je ovšem velmi vážný a to sice, že tento problém nemůže být vyřešen pouze konáním ze strany agentur.

0 komentářů

Monday, February 15

Kdyby byl Kalousek CEO společnosti Česko, a.s., snažili byste se ho získat?

Takže je to oficiální: jsme stále v recesi. Recese je částečně psychologická záležitost a jak namítá Erik Best v dnešním vydání jeho Final Word, zdá se, že Kalouska postihla o něco později než kohokoliv jiného, kdo je placen, aby ohodnotil tyto ekonomické záležitosti a vyvodil z nich příslušné závěry. V prosinci vás centrála vyzve, abyste na základě celosvětových signálů svou předpověď upravil, ale vy odmítnete cokoliv měnit.

0 komentářů

Monday, February 15

Belgické agentury podnikají akci kvůli agenturním tendrům!

Jen co jsem popsal nekalé praktiky při realizaci agenturních tendrů (na což mi někdo odpověděl „ok, ale co můžeme dělat?") došlo k překvapivé akci belgických agentur, o které informuje AdAge. (Časopis M&M tuto událost zachytil také). Co si o tom myslíte vy? Jedním zádrhelem může být dle naší zkušenosti skutečnost, že klienti stále navštěvují agenturní weby velmi zřídka.

0 komentářů

Thursday, February 11

Neférové využívání agenturních tendrů má dopad na nevinné klienty.

V rozhovoru pro M&M v prosinci loňského roku Evžen Hart kritizoval praktiky „účelových tendrů“.  Nedávno jsmě měli možnost zjistit, jak se tyto praktiky dotýkají nejen agentur, ale také klientů, kteří mají v úmyslu realizovat výběrová řízení řádně. Náš klient e-mailem oslovil vybrané agentury.

0 komentářů

Friday, February 05

Poruchy pedálu u Toyot. Je to vážné nebo jen novinářská fušeřina?

Stalo se mi před 30 lety. Jel jsem ve svém (příšerném) Fiatu 128 v Londýně po silnici, která by se dala přirovnat k pražské magistrále, v nejrychlejším pruhu rychlostí asi (povolených) 110km/h. Instinktivně jsem vyřadil, povedlo se mi přejet do odstavného pruhu a zastavit.

0 komentářů

Wednesday, February 03

Vyhledávání zaměstnanců správně (1.díl)

Rád bych vám pověděl smutný příběh o mém milovaném fotbalovém klubu. V roce 2006 byl v anglické Premier League, měl pověst úspěšně řízeného klubu i výborně postaveného týmu. Hlavním důvodem je skutečnost, že vedení nepřemýšlelo dostatečně brzo o náhradě za hlavního hráče mimo hřiště.

1 komentář