Thursday, January 28

Word of Mouth marketing je fascinující, pozitivní a trochu i něco víc, než s čím je schopen se vypořádat můj stárnoucí mozek.

WoM je první skutečně nová komunikační disciplína, která se objevila poté, co jsem opustil agenturní svět. A samozřejmě, že je poháněna internetem, který tehdy v podstatě neexistoval (jedná se o rok 1994). Byly to právě tyto diskuze, které mě pobídly k tomu, abych věnoval celou jednu stranu svých webových stránek sekci „Co mám rád".

0 komentářů

Thursday, January 28

To jsem neřekl!

Možná jste četli Marketing a Media č. 4/2010, kde jsem citován. Pokud byly časy, kdy agentury najímaly zaměstnance jen proto, že mluvili anglicky, jak pan Köppl tvrdí, že jsem řekl, tak bych rád podotkl, že tyto časy skončily, když jsem se v roce 1994 začal zabývat vyhledáváním uchazečů.

0 komentářů

Wednesday, January 20

Korupce? Neschopnost? Vložte to na YouTube a užijte si výsledek!

Občana města Lvov na Ukrajině nesmírně rozčílilo zjištění, že jediným způsobem, jak si obstarat vízum do ČR, je poskytnutí úplatku zaměstnancům českého velvyslanectví. Pomstil se vložením ukázky, jak to chodí, na YouTube. ledna.

0 komentářů

Wednesday, January 20

Surikata. Zvířátko, které zachránilo britskou reklamu.

Toto je surikata (anglicky "meerkat"). Žije v jižní Africe.  Jedná se o reklamu na webové stránky "Compare The Market.

1 komentář

Thursday, January 07

Špatný headhunting (1. díl)

"Slepé životopisy" se používají v případech, kdy personální agentura posílá klientovi CV, které (v ideálním případě) neobsahuje žádné osobní údaje , aby prostřednictvím zpětné vazby týkající se profesních zkušeností kandidáta lépe pochopila požadavky a očekávání klienta k dané pozici. Zde ovšem může vzniknout mnoho problémů. v pozici CEO ve významné společnosti.

0 komentářů

Monday, January 04

Téma pro rok 2010

"Čelíme stále větším rizikům, hrozbám a výzvám, které ovlivňují životy lidí, například ve Velké Británii. Tyto problémy ovšem buď zcela nebo částečně pocházejí z jiných států a mohou být vyřešeny pouze za předpokladu společné spolupráce mnoha zemí.12.

0 komentářů