Tuesday, December 22

Příběh imigranta

Během letu do Londýna jsem se dal do řeči s chlápkem, co seděl vedle mě. Na jeho palubence jsem zahlédl jeho jméno, evidentně to byl muslim. Jeho oblečení odpovídalo elegantně ležérnímu stylu mladého příslušníka středního managementu a v ruce měl Blackberry.

0 komentářů

Wednesday, December 09

Jaká je situace na trhu? (obvyklé téma)

Určitě to bude slabý rok, přesně jak jsme očekávali. Během recese je vždy první z možností kde šetřit marketingový rozpočet, následovaný lidmi, kteří ho mají na starosti. Ale recese jsou částečně i duševní záležitost.

0 komentářů

Monday, December 07

Jedeme dál …

A to bylo vloni o vánocích přání nás všech. Většina z nás obstála. Pozitivním signálem je, že existují skupiny talentovaných lidí, kteří se statečně rozhodli založit nové komunikační agentury v nejtěžší fázi ekonomického cyklu.

0 komentářů

Thursday, December 03

Ve svém rozhovoru v M&M Evžen Hart vzpomíná na to, co i pro mne byla jedna z událostí z nejvíce absurdních událostí v mém pracovním životě: vyšetřování ÚOHS poplatků za účast v agenturních tendrech. Agentury požadovali od klientů symbolický poplatek ve výši 25 000,-Kč  za kreativní návrhy prezentované během tendru. Obzvlášť v Německu, kde se agenturám běžně platí 20.

0 komentářů

Tuesday, December 01

Evžen Hart, Adman roku

Je to zasloužená cena, ale pro popis Evženových úspěchů v Ogilvy nemůže být použit výraz „vybudoval nejkomplexnější komunikační skupinu“ jak napsal časopis M&M. Tím bychom vynechali úlohu Alexe Herdta. Velkou pomocí mu byly Vanda Wolfová a Dita Stejskalová, které vybudovaly Ogilvy PR.

0 komentářů